W Podgórzynie referendum odwoławcze rozpisane na 11 października

  • Komisarz Wyborczy w Jeleniej Górze (I) rozpisał referendum w Podgórzynie (woj. dolnośląskie).
  • W głosowaniu mieszkańcy będą decydować o odwołaniu Rady Gminy Podgórzyn oraz Wójta Gminy Podgórzyn Mirosława Kalaty.
  • Datę referendum Komisarz wyznaczył na 11 października 2020 r.

Komisarz Wyborczy w Jeleniej Górze (I) Jakub Szmigiel wydał 26 sierpnia 2020 r. postanowienie nr 252/2020 w sprawie przeprowadzenia referendum gminnego w sprawie odwołania Rady Gminy Podgórzyn oraz Wójta Gminy Podgórzyn przed upływem kadencji. Dokument został opublikowany Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego 27 sierpnia 2020 r.

Data referendum i pytania

Zgodnie z postanowieniem Komisarza referendum w Podgórzynie się w niedzielę 11 października 2020 r. Głosowanie będzie trwało od 7:00 do 21:00. Mieszkańcy gminy na kartach do głosowania będą odpowiadać na dwa pytania: „Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Mirosława Kalaty Wójta Gminy Podgórzyn przed upływem kadencji?” i „Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Rady Gminy Podgórzyn przed upływem kadencji?”

Kampania referendalna

Zgodnie z ustawą o referendum lokalnym kampania przed głosowaniem odwoławczym w Podgórzynie rozpoczęła się 26 sierpnia 2020 r. – z dniem wydania przez Komisarza Wyborczego postanowienia o referendum. Kampania zakończy się na 24 godziny przed dniem głosowania, czyli 9 października 2020 r. (piątek) o godz. 24.00.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *