W Pieniężnie referendum odwoławcze odbędzie się 26 kwietnia

 

  • Komisarz Wyborczy w Elblągu rozpisał referendum w Pieniężnie (woj. warmińsko-mazurskie).
  • Podczas głosowania mieszkańcy będą decydować o losach swojego Burmistrza Kazimierza Kiejdo.
  • Datę referendum Komisarz wyznaczył na 26 kwietnia 2020 r.

Komisarz Wyborczy w Elblągu Piotr Żywicki 9 marca 2020 r. wydał postanowienie o przeprowadzeniu referendum odwoławczego w Pieniężnie. Decyzja Komisarza została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego 11 marca 2020 r.

Termin głosowania i pytanie

Komisarz zdecydował, że referendum odwoławcze odbędzie się w niedzielę 26 kwietnia 2020 r. Zgodnie  z przepisami prawa głosowanie będzie trwało od 7:00 do 21:00. Wszyscy, którzy stawią się w lokalach wyborczych będą odpowiadać na pytanie: „Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Kazimierza Kiejdo Burmistrza Pieniężna przed upływem kadencji?”

Czynności przed referendum

Referendum poprzedzi szereg dodatkowych czynności. Do 1 kwietnia 2020 r. –Komisarz Wyborczy powoła Miejską Komisję do spraw Referendum w Pieniężnie. Obwodowe komisje do spraw referendum zostaną powołane do 6 kwietnia 2020 r. To zadanie zrealizuje również Komisarz Wyborczy. Do 21 kwietnia 2020 r. można składać do Burmistrza Pieniężna wnioski o dopisanie do spisu osób uprawnionych do udziału w referendum w wybranym przez siebie obwodzie głosowania.

Kampania referendalna

Zgodnie z ustawą o referendum lokalnym kampania przed głosowaniem odwoławczym w Pieniężnie rozpoczęła się 4 marca 2020 r. – z dniem wydania przez Komisarza Wyborczego postanowienia o referendum. Kampania zakończy się na 24 godziny przed dniem głosowania, czyli 24 kwietnia 2020 r. (piątek) o godz. 24.00.

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *