W Krynicy Morskiej mieszkańcy nie chcą uzdrowiska

 

  • W niedzielę (11 czerwca) w Krynicy Morskiej odbyło się referendum lokalne.
  • W głosowaniu mieszkańcy decydowali czy chcą, żeby ich miasto było uzdrowiskiem.
  • Głosowanie jest ważne. Większość głosujących zdecydowała, że nie chcą uzdrowiska.

Krynickie referendum zostało zarządzone przez miejskich radnych. Dnia 3 kwietnia 2017 r. przyjęli oni uchwałę w sprawie przeprowadzenia referendum lokalnego w sprawie uzyskania przez Gminę Miasta Krynica Morska statusu Uzdrowiska. Decyzją radnych mieszkańcy odpowiadali na pytanie: „Czy jesteś za uzyskaniem przez Gminę Miasta Krynica Morska statusu Uzdrowiska?” Na datę referendum wyznaczono 11 czerwca.

Wyniki referendum

Zgodnie z protokołem przygotowanym przez komisję referendalną po zakończeniu głosowania uprawnionych do udziału w plebiscycie było 1141 mieszkańców. Karty do głosowania wydano 406 osobom. Tyle samo kart wyjęto z urn. Wszystkie z 406 kart zostały uznane za ważne. Tym samym w głosowaniu osiągnięta została wysoka frekwencja 35,58%.

Z uwagi, że w referendach merytorycznych (czyli w takich, w których nie odwołuje się organów) próg ważności referendum wynosi 30% to głosowanie w Krynicy zostało uznane za ważne.

Zdecydowana większość mieszkańców nie chce uzdrowiska

Po przejrzeniu wszystkich kart komisja referendalna uznała, że w referendum oddano 401 ważnych głosów. Z tego 360 mieszkańców (prawie 90% głosujących) było przeciwko dążeniu miasta do uzyskania statusu uzdrowiska.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *