W Dusznikach datę referendum w sprawie odwołania Wójta wyznaczono na 19 kwietnia

 

  • Komisarz Wyborczy w Poznaniu wyznaczył datę referendum odwoławczego w Gminie Duszniki (woj. wielkopolskie).
  • Głosowanie ma się odbyć 19 kwietnia 2020 r.
  • Podczas referendum mieszkańcy będą odpowiadać na pytanie: „Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Romana Boguś Wójta Gminy Duszniki przed upływem kadencji?”

Postanowienie Komisarza Wyborczego w Poznaniu Rafała Kwaśnika w sprawie rozpisania referendum odwoławczego w Gminie Duszniki wydane zostało 28 lutego 2020 r. Tego samego dnia dokument został opublikowany w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

Data i pytanie

Komisarz Wyborczy zadecydował, że referendum odbędzie się w niedzielę 19 kwietnia 2020 r. Głosowanie tego dnia ma rozpocząć się o 7.00 i trwać do 21.00. Mieszkańcy podczas referendum będą odpowiadać na pytanie: „Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Romana Boguś Wójta Gminy Duszniki przed upływem kadencji?”

Czynności przed referendum

Do dnia referendum wykonać trzeba jeszcze szereg formalności. Do 25 marca 2020 r. –Komisarz Wyborczy powoła Gminną Komisję do spraw Referendum w Dusznikach. Obwodowe komisje do spraw referendum zostaną powołane do 30 marca 2020 r. To zadanie zrealizuje również Komisarz Wyborczy. Do 14 kwietnia 2020 r. można składać do Wójta Gminy Duszniki wnioski o dopisanie do spisu osób uprawnionych do udziału w referendum w wybranym przez siebie obwodzie głosowania.

Kampania referendalna

Zgodnie z ustawą o referendum lokalnym kampania przed głosowaniem odwoławczym w Gminie Duszniki rozpoczęła się 28 lutego 2020 r. – z dniem wydania przez Komisarza Wyborczego postanowienia o referendum. Kampania zakończy się na 24 godziny przed dniem głosowania, czyli 17 kwietnia 2020 r. (piątek) o godz. 24.00.

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *