Referendum w sprawie odwołania Wójta Gminy Widuchowa odbędzie się 26 kwietnia

 

  • Komisarz Wyborczy w Szczecinie Anna Sienkiewicz zdecydowała o referendum odwoławczym w Gminie Widuchowa (woj. zachodniopomorskie).
  • Mieszkańcy będą decydować o losach Wójt Anny Kusy-Kłos.
  • Głosowanie ma się odbyć 26 kwietnia 2020 r.

Postanowienie Komisarza Wyborczego w Szczecinie w sprawie referendum w Gminie Widuchowa zostało wydane 6 marca 2020 r. Tego samego dnia dokument został opublikowany w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Termin i pytanie

Zgodnie z decyzją Komisarza Wyborczego referendum ma się odbyć 26 kwietnia 2020 r. w godzinach od 7.00 do 21.00. Mieszkańcy podczas głosowania będą odpowiadać na pytanie: „Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Pani Anny Kusy-Kłos z funkcji Wójta Gminy Widuchowa przed upływem kadencji?”

Czynności przed referendum

Do czasu głosowania trzeba wykonać szereg formalności. Do 1 kwietnia 2020 r. –Komisarz Wyborczy powoła Gminną Komisję do spraw Referendum w Widuchowej. Obwodowe komisje do spraw referendum zostaną powołane do 6 kwietnia 2020 r. To zadanie zrealizuje również Komisarz Wyborczy. Do 21 kwietnia 2020 r. można składać do Wójta Gminy Widuchowa wnioski o dopisanie do spisu osób uprawnionych do udziału w referendum w wybranym przez siebie obwodzie głosowania.

Kampania referendalna

Zgodnie z ustawą o referendum lokalnym kampania przed głosowaniem odwoławczym w Gminie Widuchowa rozpoczęła się 6 marca 2020 r. – z dniem wydania przez Komisarza Wyborczego postanowienia o referendum. Kampania zakończy się na 24 godziny przed dniem głosowania, czyli 24 kwietnia 2020 r. (piątek) o godz. 24.00.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *