Referendum odwoławcze w Gminie Dobra ma być 29 marca 2020 r.

 

  • Jacek Szreder – Komisarz Wyborczy w Szczecinie rozpisał referendum odwoławcze w Gminie Dobra (woj. zachodniopomorskie).
  • Głosowanie ma odbyć się 29 marca 2020 r.
  • Mieszkańcy będą odpowiadać na pytanie: „Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Pani Teresy Dery z funkcji Wójta Gminy Dobra przed upływem kadencji?”

Postanowienie Komisarza Wyborczego w Szczecinie w sprawie referendum w Gminie Dobra zostało wydane 6 lutego 2020 r. Publikacja dokumentu w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego nastąpiła 11 lutego 2020 r.

Termin i pytanie

Zgodnie z decyzją Komisarza Wyborczego referendum ma się odbyć 29 marca 2020 r. w godzinach od 7.00 do 21.00. Mieszkańcy podczas głosowania będą odpowiadać na pytanie: „Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Pani Teresy Dery z funkcji Wójta Gminy Dobra przed upływem kadencji?”

Czynności przed referendum

Do czasu głosowania trzeba wykonać szereg formalności. Do 4 marca 2020 r. –Komisarz Wyborczy powoła Gminną Komisję do spraw Referendum w Dobrej. Obwodowe komisje do spraw referendum zostaną powołane do 16 marca 2020 r. To zadanie zrealizuje również Komisarz Wyborczy. Do 24 marca 2020 r. można składać do Wójta Gminy Dobra wnioski o dopisanie do spisu osób uprawnionych do udziału w referendum w wybranym przez siebie obwodzie głosowania.

Kampania referendalna

Zgodnie z ustawą o referendum lokalnym kampania przed głosowaniem odwoławczym w Gminie Dobra rozpoczęła się 6 lutego 2020 r. – z dniem wydania przez Komisarza Wyborczego postanowienia o referendum. Kampania zakończy się na 24 godziny przed dniem głosowania, czyli 27 marca 2020 r. (piątek) o godz. 24.00.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *