Referendum odwoławcze w Dusznikach przełożone

 

  • Referendum odwoławcze w Gminie Duszniki (woj. wielkopolskie) zaplanowane było na najbliższą niedzielę – 19 kwietnia.
  • Podczas głosowanie mieszkańcy mieli odpowiadać na pytanie „Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Romana Boguś Wójta Gminy Duszniki przed upływem kadencji?”.
  • Z powodu zagrożenia wirusem Komisarz Wyborczy w Poznaniu zawiesił referendum.

O przeprowadzeniu referendum lokalnego w Dusznikach zdecydował Komisarz Wyborczy w Poznaniu, który 28 lutego 2020 r. wydał w tej sprawie postanowienie. Dokument tego samego dnia został opublikowany w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego. Zgodnie z decyzją komisarza referendum zaplanowane było na 19 kwietnia 2020 r. W czasie głosowania mieszkańcy mieli odpowiadać na pytanie: „Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Romana Boguś Wójta Gminy Duszniki przed upływem kadencji?”

Epidemia

Od 20 marca 2020 r. na terenie kraju obowiązuje stan epidemii. Przeprowadzanie głosowania referendalnego w sytuacji powszechnego zagrożenia wirusem SARS-CoV-2 zwiększa ryzyko jego zakażeniem. Ten argument przekonały komisarza wyborczego, który zdecydował się o zawieszeniu głosowania. Decyzję tą komisarz podjął swoim postanowieniem z 15 kwietnia 2020 r.

Wirus zawiesza referenda

Sytuacja związana z epidemią wirusa SARS-CoV-2 spowodowała, że w kraju zawieszone zostało już pięć referendów odwoławczych. Oprócz głosowania w Dusznikach podobną sytuację mamy w Gminie Skała (małopolskie), Ostródzie (warmińsko-mazurskie), Gminie Dobra (zachodniopomorskie) i Boguszowie–Gorcach (dolnośląskie).

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *