Rafał Górski – nasz kandydat na Człowieka Roku 2017 w Łodzi!

 

  • Dziennik Łódzki corocznie organizuje plebiscyt na Człowiek Roku.
  • Jednym z kandydatów na Człowieka Roku 2017 w kategorii „Samorządność i społeczność lokalna” jest Rafał Górski – jeden z organizatorów akcji „Łodzianie Decydują”.
  • Żeby wesprzeć Rafała w plebiscycie wystarczy wysłać SMS pod nr 72355 o treści CL.179 (koszt SMS 2,46 zł z VAT).

Dziennik Łódzki corocznie organizuje plebiscyt na Człowieka Roku. W aktualnej edycji jednym z nominowanych w kategorii „Samorządność i społeczność lokalna” jest Rafał Górski. Jego wieloletnie zaangażowanie w rozwój społeczeństwa obywatelskiego sprawia, że wspieramy jego kandydaturę.

„Łodzianie decydują”

Nominacja dla Rafała Górskiego to owoc jego zaangażowania w inicjatywę „Łodzianie Decydują”, w ramach której na terenie Łodzi odbywa się szereg akcji poruszających najważniejsze kwestie dla „zwykłych” mieszkańców miasta. Tylko w ostatnich miesiącach w ramach prowadzonych kampanii do szerokiej dyskusji społecznej wprowadzono takie tematy jak obronę terenów zielonych na łódzkim Brusie oraz kwestię smogu w mieście. Z kolei w mediach ogólnopolskich głośno było o walce Rafała Górskiego i osób skupionych wokół inicjatywy „Łodzianie Decydują” o ocalenie linii tramwajów podmiejskich.

Inicjatywy Instytutu Spraw Obywatelskich

„Łodzianie Decydują” to tylko jedno z pól zaangażowania Rafała Górskiego w rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Rafał od wielu lat jest prezesem Instytutu Spraw Obywatelskich. Kierowana przez niego instytucja prowadzi takie szerokie akcje społeczne jak; „Wolne od GMO? Chcę wiedzieć!”, „Tiry na tory”, „Centrum Wspierania Rad Pracowników”, „Dom to praca” czy „Kuźnia Kampanierów”.

„Obywatele decydują” i referenda lokalne

Rafał Górski od wielu lat w kampanii „Obywatele Decydują” wspiera również inicjatywy zmierzające do upowszechnienia stosowania referendów lokalnych. Działania te doprowadziły do opracowania szeregu propozycji zmian legislacyjnych, które ułatwiłyby częstsze stosowanie referendów lokalnych zwłaszcza gdy dotyczą one spraw merytorycznych (innych niż kwestie odwoławcze).

Człowiek Roku 2017 – jak głosować?

Takie plebiscyty jak ten organizowany przez Dziennik Łódzki to jedna z niewielu okazji, żeby docenić społeczników pokroju Rafała Górskiego. Udzielenie poparcia Rafałowi jest proste. Wystarczy wysłać SMS pod nr 72355 o treści CL.179 (koszt SMS 2,46 zł z VAT).

Więcej na temat samego plebiscytu można dowiedzieć się na stronach „Dziennika Łódzkiego”.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *