Radni w Łańcucie zmienili datę referendum

 

  • Radni w Łańcucie 15 listopada podjęli uchwałę o przeprowadzeniu referendum lokalnego. Głosowanie miało się odbyć 6 stycznia.
  • Na sesji 28 listopada zmieniono datę. Referendum ma się odbyć 20 stycznia.
  • Mieszkańcy będą odpowiadać na trzy pytania. Jedno z nich dotyczy budowy na plantach miejskich fontanny z rzeźbą patrona miasta – Michała Archanioła.

Początkowo Rada Miejska w Łańcucie zdecydowała, że referendum gminne odbędzie się 6 stycznia. Na sesji 28 listopada radni zmienili tę datę.

Uchwała w sprawie referendum i jej zmiana

Na samym początku wnioskiem w sprawie referendum zajęła się Doraźna Komisja Rady Miasta Łańcuta. 23 października Komisja pozytywnie zaopiniowała wniosek referendalny. Mimo, że radni mięli różne wątpliwości to jednak uznali, że najważniejszym argumentem za referendum jest to, że poparła je duża grupa mieszkańców. Na sesji zwołanej na 15 listopada radni rozpisali referendum. Głosowanie miało się odbyć 6 stycznia.

Uchwałę z 15 listopada zmienili nowi radni. Na swojej pierwszej sesji (28 listopada) zdecydowali, że miejskie głosowanie odbędzie się 20 stycznia.

Pytania

W referendum mieszkańcy Łańcuta odpowiedzą na trzy pytania:

  1. Czy jest Pan/Pani za budową na plantach miejskich fontanny z rzeźbą patrona miasta Michała Archanioła?
  2. Czy zdaniem Pana /Pani w Łańcucie powinno powstawać więcej miejsc parkingowych?
  3. Czy jest Pan/Pani za stworzeniem przestrzeni przyjaznej pieszym w obrębie rynku Łańcuta (ul. Rynek: ul. Farna)?

Frekwencja

Najważniejszym w zaplanowanym na styczeń głosowaniu będzie zmobilizowanie mieszkańców do pójścia do urn. Referendum będzie ważne jeśli zrobi to przynajmniej 30% uprawnionych do głosowania.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *