Konferencja „Referendum lokalne. Dlaczego jest dzisiaj ważne?”

 

  • W poniedziałek (30 października) w Warszawie odbędzie się konferencja „Referendum lokalne. Dlaczego jest dzisiaj ważne?”.
  • W spotkaniu na temat referendów będą opowiadać specjaliści z kraju i zagranicy.
  • Udział w konferencji jest bezpłatny.

Już w najbliższy poniedziałek (30 października) w Warszawie odbędzie się konferencja „Referendum lokalne. Dlaczego jest dzisiaj ważne?”. W spotkaniu będą brali udział specjaliści w zakresie referendów lokalnych (z kraju i zagranicy) oraz grupa działaczy, którzy mają doświadczenia w organizacji lokalnych głosowań. Poniedziałkowa konferencja będzie jedną z niewielu okazji, aby wymienić się doświadczeniami w organizowaniu referendów lokalnych merytorycznych.

Program

Na początek o referendach merytorycznych w Polsce opowie redaktor naczelny portalu referendumlokalne.pl, mec. Tomasz Zakrzewski,. Po nim dr Michael Efler (Niemcy) przedstawi prezentację na temat demokracji bezpośredniej w swoim kraju. Z kolei od prof. Hanny Mamzer można będzie się dowiedzieć na temat inicjatywy referendalnej z wielkopolskiej gminy Nekla.

W drugiej części konferencji dr Jan R. Lunsing (Holandia) opowie o tym jak wygrać referendum. Po nim temat dynamiki kampanii wyborczych i referendalnych przedstawi dr Wojciech Rafałowski. Na koniec tej części Irena Rogowska przybliży uczestnikom konferencji temat referendów lokalnych w sprawie kopalń odkrywkowych.

Ostatnią częścią poniedziałkowego spotkania będzie panel dyskusyjny na temat teraźniejszości i przyszłości referendów lokalnych.

Miejsce, czas i organizatorzy

Konferencja odbędzie się w Warsztacie Warszawskim (Plac Konstytucji 4). Start zaplanowano na godzinę 11.00. Jeszcze przed konferencją odbędzie się spotkanie z dziennikarzami (10.30). Zakończenie wydarzenia planowane jest na godzinę 17.00.

Organizatorem poniedziałkowej konferencji jest Fundacja „Rozwój TAK – Odkrywki NIE”. Sponsorem wydarzenia jest Guerrilla Foundation.

Zostań gościem konferencji!

Konferencja jest szansą na wymianę praktycznych doświadczeń dotyczących organizacji referendów lokalnych merytorycznych. Udział jest bezpłatny. Wszystkie osoby, które chcą uczestniczyć w wydarzeniu powinny skontaktować się z przedstawicielkami organizatorów: Moniką Sadkowską (tel. 661863993) lub Katarzyną Czupryniak (tel. 668853399). W sprawie konferencji można również pisać na adres: biuro@fundacja.rt-on.pl

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *