Głosowanie w sprawie odwołania Burmistrza Tuczna Krzysztofa Hary będzie 26 kwietnia

 

  • Marcin Myszka – Komisarz Wyborczy w Koszalinie ogłosił termin referendum odwoławczego w Tucznie.
  • Głosowanie w sprawie losów Burmistrza Krzysztofa Hary będzie 26 kwietnia 2020 r.
  • Mieszkańcy będą odpowiadać na pytanie: „Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Pana Krzysztofa Hary z funkcji Burmistrza Tuczna przed upływem kadencji?”

Komisarz Wyborczy w Koszalinie Marcin Myszka wydał postanowienie o przeprowadzeniu referendum odwoławczego 9 marca 2020 r. Dokument został opublikowany w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego 13 marca 2020 r.

Data głosowania i pytanie

Zgodnie z treścią postanowienia Komisarza Wyborczego referendum ma się odbyć 26 kwietnia 2020 r. w godzinach od 7.00 do 21.00. Mieszkańcy podczas głosowania będą odpowiadać na pytanie: „Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Pana Krzysztofa Hary z funkcji Burmistrza Tuczna przed upływem kadencji?”

Czynności przed referendum

Do czasu głosowania trzeba wykonać szereg formalności. Do 1 kwietnia 2020 r. –Komisarz Wyborczy powoła Miejską Komisję do spraw Referendum w Tucznie. Obwodowe komisje do spraw referendum zostaną powołane do 6 kwietnia 2020 r. To zadanie zrealizuje również Komisarz Wyborczy. Do 21 kwietnia 2020 r. można składać do Burmistrza Tuczna wnioski o dopisanie do spisu osób uprawnionych do udziału w referendum w wybranym przez siebie obwodzie głosowania.

Kampania referendalna

Zgodnie z ustawą o referendum lokalnym kampania przed głosowaniem odwoławczym w Gminie Widuchowa rozpoczęła się 9 marca 2020 r. – z dniem wydania przez Komisarza Wyborczego postanowienia o referendum. Kampania zakończy się na 24 godziny przed dniem głosowania, czyli 24 kwietnia 2020 r. (piątek) o godz. 24.00.

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *