Głosowanie w sprawie odwołania Burmistrza Ostródy Zbigniewa Michalaka będzie 29 marca

 

  • Komisarz Wyborczy w Elblągu wydał postanowienie o przeprowadzeniu referendum odwoławczego w Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie).
  • Głosowanie ma odbyć się 29 marca 2020 r.
  • Podczas plebiscytu wyborcy będą odpowiadać na pytanie: „Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Burmistrza Miasta Ostróda Zbigniewa Michalaka przed upływem kadencji?”

Mieszkańcy Ostródy 20 stycznia 2020 r. złożyli do Komisarza Wyborczego w Elblągu wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania Burmistrza Miasta Ostróda Zbigniewa Michalaka. Komisarz Arkadiusz Zaczek przeanalizował wniosek i 10 lutego 2020 r. wydał postanowienie o rozpisaniu referendum. Dokument został ogłoszony w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-mazurskiego 11 lutego 2020 r.

Termin referendum i pytanie

Komisarz Wyborczy zadecydował, że referendum odbędzie się w niedzielę 29 marca 2020 r. Głosowanie tego dnia ma rozpocząć się o 7.00 i trwać do 21.00. Mieszkańcy podczas referendum będą odpowiadać na pytanie: „Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Burmistrza Miasta Ostróda Zbigniewa Michalaka przed upływem kadencji?”

Czynności przed referendum

Do dnia referendum wykonać trzeba szereg formalności. Do 4 marca 2020 r. –Komisarz Wyborczy powoła Miejską Komisję do spraw Referendum w Ostródzie. Obwodowe komisje do spraw referendum zostaną powołane do 9 marca 2020 r. To zadanie zrealizuje również Komisarz Wyborczy. Do 24 marca 2020 r. można składać do Burmistrza Ostródy wnioski o dopisanie do spisu osób uprawnionych do udziału w referendum w wybranym przez siebie obwodzie głosowania.

Kampania referendalna

Zgodnie z ustawą o referendum lokalnym kampania przed głosowaniem odwoławczym w Ostródzie rozpoczęła się 10 lutego 2020 r. – z dniem wydania przez Komisarza Wyborczego postanowienia o referendum. Kampania zakończy się na 24 godziny przed dniem głosowania, czyli 27 marca 2020 r. (piątek) o godz. 24.00.

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *