5 kwietnia w Skale będą głosować w sprawie odwołania Burmistrza Wójtowicza

 

  • Komisarz Wyborczy w Krakowie 21 lutego 2020 r. zdecydował o przeprowadzeniu referendum w Skale (woj. małopolskie).
  • Głosowanie będzie dotyczyło odwołania Krzysztofa Wójtowicza z funkcji Burmistrza Miasta i Gminy Skała.
  • Termin referendum wyznaczono na 4 kwietnia 2020 r.

Komisarz Wyborczy w Krakowie Wojciech Andrzej Makieła 21 lutego 2020 r. wydał postanowienie o przeprowadzeniu referendum gminnego w sprawie odwołania Burmistrza Miasta i Gminy Skała przed upływem kadencji. Dokument został opublikowany w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego trzy dni później – 24 lutego 2020 r.

Data głosowania i pytanie

Komisarz Wyborczy decydując o referendum wyznaczył jego datę na 4 kwietnia 2020 r. Tego dnia głosowanie rozpocznie się o 7:00 i będzie trwało do 21:00. Przy urnach mieszkańcy będą odpowiadać na pytanie: „Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Pana Krzysztofa Wójtowicza z funkcji Burmistrza Miasta i Gminy Skała przed upływem kadencji?”

Przed referendum

Do czasu głosowania trzeba wykonać szereg formalności. Do 11 marca 2020 r. –Komisarz Wyborczy powoła Miejską Komisję do Spraw Referendum w Skale. Obwodowe komisje do spraw referendum zostaną powołane do 15 marca 2020 r. To zadanie zrealizuje również Komisarz Wyborczy. Do 31 marca 2020 r. można składać do Burmistrza Miasta i Gminy Skała wnioski o dopisanie do spisu osób uprawnionych do udziału w referendum w wybranym przez siebie obwodzie głosowania.

Kampania referendalna

Zgodnie z ustawą o referendum lokalnym kampania przed głosowaniem odwoławczym w Gminie Skałą rozpoczęła się 21 marca 2020 r. – z dniem wydania przez Komisarza Wyborczego postanowienia o referendum. Kampania zakończy się na 24 godziny przed dniem głosowania, czyli 3 kwietnia 2020 r. (piątek) o godz. 24.00.

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *